„Głowologia stosowana” – QFANT #13

glowologiaNowy numer dwumiesięcznika QFANT już dziś do pobrania na portalu www.qfant.pl. Znajdziecie w nim mój artykuł „Głowologia stosowana, czyli szeptuchy, kołtuny i samospełniające się proroctwo”.

Myśląc o czarownicy, mamy przed oczami osobę, która rzuca uroki, uzdrawia, warzy eliksiry pomagające rozwiązać każdy problem oraz jest pilotem nietypowych obiektów latających – mioteł, czarnych kotów i kogutów. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że czarownice, te z baśni, jak i żyjące na polskich wsiach zamawiaczki i szeptuchy, to kobiety na swój sposób wykształcone, o nieprzeciętnej inteligencji i z darem wglądu w ludzką psychikę oraz najczęściej nieprzystające do społeczności, w której żyją.
Na uroki czy nagłe uzdrowienia większy wpływ mają osoby, które zwracają się do nich o pomoc niż one same. Kim są w takim razie owe wiejskie zamawiaczki i szeptuchy?

Czytaj całość na www.qfant.pl

Metryczka czasopisma:
Tytuł: Dwumiesięcznik fantastyczno-kryminalny QFANT
ISSN: 2080-2633
Numer: 13/12


, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>